Trvalky v zahradě jako prostorotvorný a okrasný prvek

srdečně vás zveme na praktický kurz o trvalkách

jak vytvořit malebná zákoutí s minimem péče

4. – 5. 5. 2024, Akademie Margmaya, Vlčí Důl u České Lípy
 

Víkend plný inspirace a společného tvoření na krásném místě. Přijďte se inspirovat jedinečnou atmosférou poklidného a zároveň tajemného Vlčího dolu v blízkosti řeky Ploučnice.

Kurz je víkendový pobytový a praktický. Bude prostor i na relaxaci a odpočinek. Vřele doporučujeme celý víkend pojmout jako odpočinkově tvůrčí a zároveň vzdělávací.

zázemí

Zázemí nám poskytne krásná soukromá zahrada sloužící zároveň i pro účastníky kurzů menšího rodinného seberozvojového centra.

Nyní máte možnost sem nahlédnout i z pohledu zahradnického a prostorotvorného.

Trvalky tvoří výraznou součást mikroklimatu v této okrasné zahradě, která zároveň slouží jako relaxačně okrasná i užitková.

Trvalky

Hlavním tématem kurzu jsou samozřejmě trvalky a taky praxe! Aneb „o čem mluvíme, to rovnou tvoříme“. Tentokrát z pohledu výsadby, péče a údržby. Květen je ideální čas pro sázení, přesazování a dělení trvalek.

Projdeme si základní i speciální skupiny trvalek a jejich dělení podle nároků na stanoviště, ale i dle nároků na péči a společně si pak založíme několik trvalkových výsadeb pro různá stanoviště – lemy, záhony, podrosty, doprovodné trvalky, jedlé trvalky...

Témat je spousta, vždy je přizpůsobujeme na míru danému prostoru, potřebám majitele i potřebám účastníků kurzu a uživatelů zahrady. Takže je každý kurz o trvalkách jiný, protože jsme i v jiné zahradě a v jiném ročním období.

Co si odvezete?

Z kurzu si odvezete přehled v tématu, praktické zkušenosti, souhrnná skripta a také nějaké rostliny pro vaši zahradu a věříme, že i elán a tvůrčí nadšení pro vaše další zahradní záměry.

V rámci kurzu je možné též konzultovat vaše konkrétní projekty a dotazy.

Během víkendu je možné si objednat saunu přímo v objektu.

chci s vámi tvořit prostor trvalkami

více informací o květnovém kurzu najdete v přihlášce