PUTOVÁNÍ

putování

Hlavní součástí putování Kokořínskem je pobyt v přírodě a putování po překrásných zákoutích i vyhlídkách Kokořínska. Součástí putování je i každodenní ranní cvičení/jóga, jeden taneční večer, dobré jídlo a tvoření dle aktuálních požadavků skupiny nebo dle aktuální nabídky lesů a luk v okolí.

Krajinou Kokořínska provází Lada Svobodová.

jóga s Adel

Jeden můj učitel prohlásil, že cesta meditace vede dolů, ke kořenům... Klíčovou roli na cestě ke kořenům hrají vaše chodidla... A najít vaše chodidla znamená propojit se se Zemí, otevřít se a cítit, vnímat skrze vaše těla. My použijeme naše těla jako nástroj přemostění mezi tím co bylo, a bude do teď a tady. Za pomoci meditace, jógy, tance... Necháme věci sami se dít, tak, jak je potřeba, aby se děly…

tvoření se Stáňou

Společné jednoduché tvoření zaměřené na využití aktuálních darů přírody nebo na znovuobjevení jednoduchých postupů vedoucích k chutným výtvorům - v tomto duchu máme v plánu společně vyrobit např. účinný prací prostředek z břečťanu, ochutnáme a klidně i vyrobíme rostlinné jogurty a i lahodné přírodně fermentované nápoje z aktuálních plodů. Můžeme si spolu i naložit a pak sníst rychlé pickles. Upéct kváskový chléb a namazat na něj pesto z aktuálního listí. Nebo vytvořit jednoduché sešítky a razítka, vyzkoušet ozdobné psaní k využití např. na etikety výrobků, případně můžeme zkusit i společné šití 😉 Nápadů máme dosti, tak spolu něco vybereme.

filipendula ulmaria, meadowsweet, achillea millefolium-1526400.jpg

jídlo

Vařit pro vás bude Stáňa a už se nemůže dočkat! Vařit bude převážně z biosurovin a těžko říci předem, co to bude, plány se stále mění a je tolik krásných a chutných možností... S sebou Stáňa vezme na ochutnávku doma vyrobené rostlinné jogurty a fermentované nápoje. A i dezert by měl být, že ano?

tanec s Adel

Spontaneita je nevědomou součástí našich životů, někdy bývá potlačena na základě našeho nedostačujícího sebevědomí, obav a strachů... My, ale vytvoříme, společně bezpečný prostor, kde se můžeme svobodně projevit, nechat vyjevit naše strachy a obavy, propukat v emocionální třesk či si jen tak tiše plynout a ladit se... Mít možnost se spontánně projevit produkuje slast, kdo zakusil, tak ví o čem mluvím;)... Tanec je jeden z nejpřirozenějších způsobů sebevyjádření, dává nám možnost se otevřít a jen tak být tady a teď, zapomenout na všechno, nazývám to laskavou meditací v pohybu...Esencí vašeho prožitku je vědomé rozhodnutí, dovolit si prožít cokoli co potřebuješ...

zajímají mě vaše akce

putování Kokořínskem, zahradní kurzy a další

Č.K.D.

často kladené dotazy

Určitě ne, každá část programu je dobrovolná. Některý program může vzniknout až přímo na místě podle složení a naladění aktuální skupiny. Nechme se překvapit 🙂

Přibližně 10-15 km, podle počasí, aktuálního naladění skupiny atp.

Na putování jsou zváni muži i ženy 🙂

Ano, plánujeme podobné akce v každém ročním období. Přehled termínů najdete na těchto stránkách. Nechte nám svůj e-mail ve formuláři a napíšeme vám, až bude otevřené přihlašování.

Před akcí vám pošleme seznam toho, co by se vám mohlo hodit. Je to ve stručnosti běžné vybavení do přírody, krabičky na jídlo, láhev na pití a dovnitř karimatka na cvičení.

Každé putování je trochu jiné, bydlíme i na různých místech během jednotlivých putování. V chladnějších měsících býváme ubytovaní v pronajaté chatě kousek od míst, kde budeme putovat. V letních termínech jsou putování i se spaním venku. U každé akce jsou vždy konkrétní informace.

Chcete vědět o dalších termínech?

Rády vám informace o dalších termínech putování pošleme, nechte nám tu svůj mail, dobře se o něj postaráme.