putování v kraji Roverských skal

s přespáváním venku
srdečně vás zveme na

pozorné putování v nádherné pohádkové přírodě Kokořínska a Roverských skal

19. – 21. srpna 2022

Cestou necestou, lesem nelesem. S Ladou budeme putovat, všímat si přírody i krajiny okolo nás v souvislostech očima zahradníka, botanika i očima samotné krajiny formou povídání i meditací, též hravých cvičení na prohlubování všímavosti a vnímání.

S Adél si protáhneme a opečujeme svá krásná těla a zastavíme se v přítomnosti, zahloubáme se dovnitř i do hluboké relaxace pohybem i meditací.

srpen

Co se vám vybaví, když se řekne srpen? Srpnové slunce, teplo, někdy až vedro? Příroda začíná dozrávat a zlátnout. Někdy je nejlepší strávit den u vody a nebo na lehátku pod stinným stromem na zahradě, ale můžeme jej také strávit v lese, a naplno si užívat všudypřítomné teplo v šerosvitu pod větvemi buků, dubů a borovic Máchova kraje. Kraje s intenzivní vůní borovic a s esencí středomoří.

Čas hojnosti a sklizně, čas vděčnosti, čas zamyšlení

Čeká nás opět cesta krajinou vnitřní i vnější, stejně jako uvnitř nás je velmi pestrá krajina i zde – plná alejí, suchých i vlhkých luk, teplých lesů a pahorků či větších kopců s nádhernými výhledy, tak i vlhkých tajemných roklí, hlubokých údolí, divokých srázů s temným lesem v labyrintu skal, ale i krásných malebných vesniček s rozkvetlými zahrádkami, kde se zastavil čas. Kolem toho všeho lesy, které ještě mají punc prastarosti a uchovávají si esenci z doby „lovců mamutů“, které nám mohou pomoci si vzpomenout na naši divokou nespoutanou prapodstatu.

sněm lesních druidů

Vydáme se po klikatých pěšinkách v borůvčí, objevíme pár studánek, navštívíme sněm lesních druidů, tančící duby, krásné vyhlídky, budeme naplno vdechovat léčivou vůni borovic. Zchladíme se v hlubokých zadumaných roklích a vystoupáme na posvátnou horu.

Č.K.D.

aneb často kladené dotazy

Ubytování na pronajaté louce – tábořišti, ve vlastních stanech a spacácích, hamakách či jen pod širákem. K dispozici je tam ohniště, kadibudka a solární sprcha s pitnou vodou. Část tábořiště je ve stínu vysokých stromů. Více detailů pošleme přihlášeným.

Přibližně 10-15 km, podle počasí, aktuálního naladění skupiny atp.

Tak, jak si budete přát 🙂

Před akcí vám pošleme seznam toho, co by se vám mohlo hodit. Je to ve stručnosti běžné vybavení do přírody (hlavně spacák, karimatka, dobré boty a dobrý batoh), krabičky na jídlo (lépe více krabiček různých velikostí), láhve na pití (mohou se hodit 2, ať máte vodu na celý den).

Ano, kratší akce jsou aktuálně kurzy se zahradní tématikou. Připravujeme i kratší „ochutnávkové“ putování. Nechte nám ideálně svůj mail, pak budete dostávat info o všech našich akcích.

chci taky putovat

Kokořínskem a Roverskými skalami a spát na louce a vyzkoušet, jak se na svět kouká očima brusinky 🙂