Kouzlo keřů

aneb jak mít v zahradě krásno, jedlo, barevno, útulno a voňavo i díky keřům
zveme vás na jednodenní kurz

Okrasné a užitkové keře a jejich funkce v zahradě

11. 3. 2023, Halouny (kousek od Řevnic), 8:30 – 17:00 hod
 
domácí a odolné druhy pro tvorbu živých plotů, volně rostoucích živých plotů do zahrad i volné krajiny i využití keřů jako solitérů, tipy na zpracování úrody, vhodné kombinace keřů, správné umístění keřů

využití keřů

K čemu jsou vůbec keře??? Keře jsou pro okrasu po celý rok i jedlé pro lidi i zvířata, keře jsou léčivé a jinak využitelné - například pro barvení látek, na dřevo nebo jako podpůrné pro jiné keře nebo stromy (tzv. "dusíkáče"). V malých zahradách mohou nahradit i funkci stromů, takže i na malém pozemku si můžete vytvořit téměř mikroklima nízkého a navíc ještě i jedlého lesa.

kombinace

Povíme si o vhodných kombinacích pro různá stanoviště jak z hlediska světla a stínu, tak i z hlediska půdy a vláhových poměrů. Řekneme si o možnostech základních a prověřených kombinací s trvalkami, cibulovinami a stromy. Bude prostor i na konzultace vašich plánů na vašich zahradách a pozemcích - doporučíme konkrétní skladbu výsadeb i jak správně keře sázet.

jídlo

Jedlé keře mohou výrazně obohatit náš jídelníček, zabrousíme k těm v poslední době hojně propagovaným, jako jsou například velkoplodé hlohy, hlošiny, zimolez kamčatský, muchovníky, mišpule, dřišťál...podělíme se o tipy na jejich uchovávání či zpracování.

Lada v lese
s keři kouzlí

Lada Ladoňka Svobodová

Od malička v přírodě fascinována její krásou, 5 let studia Zahradní a krajinářské architektury v Lednici, 7 let v bambusáriu, putování po světě a tvorby a péče o zahrady, 7 let tvoření rodového statku poblíž Doks. Nyní pomáhá ostatním vytvářet přírodní zahrady a provází krásami Kokořínska.

Okrasné a užitkové keře a jejich funkce v zahradě

sobota 21. 1. 8:30 - 17:30, Halouny

Cena tohoto jednodenního kurzu je 1300 Kč.

Buď bude na místě uvařena domácí vegan dobrota a bude možné ji zakoupit nebo si objednáme dovoz z restaurace. Oběd není v ceně kurzu.

Ano, opět pro vás máme připravena stručná a zároveň velmi obsáhlá skripta, do kterých si můžete doplňovat své poznámky a vracet se k tématu i po pár měsících.

Vyplněním této přihlášky

V přihlášce jsou další důležité informace a zejména otázky týkající se náplně kurzu. Aneb ptáme se vás v přihlášce na konkrétní témata, která vás zajímají, ať je kurz pro vás co nejvíce „na míru“.

Akce je vhodná pro začátečníky i pokročilé, každý si přijde na své, případně můžeme probrat speciální dotazy, konzultovat konkrétní plány výsadeb atp. Pokud si nejste jisti, zda je tato akce pro vás, napište nám putovani@kokorinskem.cz a probereme to.

chci se s vámi učit o keřích

v sobotu 11.3. 2023 v Halounech u Řevnic