Červnové putování

Když se řekne červen...

Co se vám vybaví, když se řekne červen? Červená barva vlčích máků a růží, teplo, vlahé a příjemné dny začínajícího léta? Nebo deštivý „Medard“, změny počasí, spousta květů, na zahradách i na lukách, bzučící včely všude kolem? Teplá svěží vůně krajiny, v Kokořínsku a v kraji Máchově plná vůní borovic…?

vlčí mák
pustoryl

vrchol sezony

Po jarním výbuchu zeleně a mohutném vzestupu zemské i ohnivé energie se dostáváme na vrchol sezony, k letnímu slunovratu. Dny jsou dlouhé, velmi dlouhé, nejdelší z celého roku. Láká nás to být venku dlouho do večera i do noci a užívat si příznivého počasí a pobytu venku co možná nejvíce. Kdyby nebyl rok rozdělen letními prázdninami, které jsou u nás v červenci a srpnu, léto by začínalo přirozeně v červnu. Přichází období, kdy je putování a toulání krajinou velmi příjemné a snadné.

teplo

Les nyní tvoří krásnou zelenou klenbu a poskytuje stín. Stromy jsou plně oděné do listů, které jsou nyní ještě čerstvé a produkují naplno kyslík, stromy si tvoří zásobu živin pro dozrávání plodů i na zimu. Oproti zimní syrovosti a chladu nás nyní provází laskavé teplo, příroda je otevřená a propojení je velmi snadné.

světlo v lese

cesta krajinou

Náplní putování bude opět cesta krásnou krajinou. Cesta, která je cílem sama o sobě. Lada nás zavede i mimo běžné turistické a známé trasy, do míst tichých i utajených 🙂 Záměrem není ujít co nejvíce kilometrů a „vidět vše“, ale užívat si cestu a pohyb jako uvolnění a relaxaci. Vědomé vnímání světa podpoříme pomocí různých hravých cvičení na rozšíření našich smyslů a prohloubení našeho vědomí. Krajinou a cestou necestou vás provede Lada.

bylinky s Lucií

V čase červnovém se budeme věnovat nejen poznávání našich domácích stromů a keřů, ale i bylinnému patru lesa i otevřené krajiny. Slunovratové období je ideální ke sběru léčivých bylin, a proto jsme pozvali Lucii Vostatkovou, která se na bylinky zaměřuje přímo ve svém programu Kolo roku s Bylinkami, aby nám k programu přispěla i praktickými tipy na sběr, použití a uchovávání bylin z její praxe.

růže šípková

Č.K.D.

aneb často kladené dotazy

Budeme v pronajaté roubence v Tachově u Doks. Na místě je 12 lůžek ve 3 pokojích, jedna koupelna a sauna 🙂 Pokud nás bude víc, možno spát i venku ve stanu nebo pod širákem.

Přibližně 10-15 km, podle počasí, aktuálního naladění skupiny atp.

Tak, jak si budete přát 🙂

Před akcí vám pošleme seznam toho, co by se vám mohlo hodit. Je to ve stručnosti běžné vybavení do přírody, krabičky na jídlo (lépe více krabiček různých velikostí), láhev na pití a dovnitř karimatka na cvičení. Na červnové putování se bude hodit i látkový sáček na bylinky.

Ano, kratší akce jsou aktuálně kurzy se zahradní tématikou. Připravujeme i kratší „ochutnávkové“ putování. Nechte nám ideálně svůj mail, pak budete dostávat info o všech našich akcích.

chci taky putovat

a užívat si lesní vůně i chutě, tajemná, dojemná i silná místa, sbírat bylinky, cvičit a tančit s Adél a jíst dobré jídlo - toto a mnohem víc se bude dít 16. - 19. 6. 2022