putování zahradami

srdečně vás zveme na kurz o užitkových trvalkových záhonech

užitkové trvalkové záhony a výsadby

24. září 2022, Halouny (kousek od Řevnic)

Málo známé rostliny, které do vaší zahrady vnesou nový rozměr možností využití. Konkrétní skladby výsadeb trvalek pro užití v domácnosti nejen k jídlu.
Projdeme několik ověřených typových výsadeb užitkových trvalek, které ladí oku v průběhu celého roku a ukážeme si je na nákresu pro plánování výsadby.
Ve skriptech budete mít dostatečnou zásobu rostlin, které budete chtít na zahradu 😉

pojďte se naučit...


…  jak vytvořit záplavu květů, listů a plodů tak, že potěší nejen naše oči a ducha, ale i ostatní rostliny a i naše břicha, protože leckteré trvalky se dají jíst.
 
Podle zájmu projdeme i skladby rostlin do bylinkových záhonů a guildů pod ovocné stromy, tak aby byly krásné i „funkční“ jak pro zahradníky, tak pro stromy.
 
Konkrétně třeba o tom, jaké rostliny jsou vhodné do sucha a které do vlhčí úrodnější půdy, takže není rozumné je dávat k sobě nebo jak libeček zakomponovat do záhonu, jakou chce půdu a co sázet okolo něj…

… jaké jedlé rostliny pocházejí ze stínu lesa? Jaké naopak ze slunných suchých strání? Co z toho pro nás plyne při zakládání záhonů?

… jak se liší stanoviště vhodné pro bylinky a pro křen?

… jaké jedlé trvalky jsou naše domácí a jaké odjinud, co to pro nás v praxi znamená?

Líbí? Přijeďte 😉 (přihláška níže)

Těšíme se na vás! 
Lada v lese
zahradami provází

Lada Ladoňka Svobodová

Od malička v přírodě fascinována její krásou, 5 let studia Zahradní a krajinářské architektury v Lednici, 7 let v bambusáriu, putování po světě a tvorby a péče o zahrady, 7 let tvoření rodového statku poblíž Doks. Nyní pomáhá ostatním vytvářet přírodní zahrady a provází krásami Kokořínska.

užitkové trvalkové výsadby

Přihláška a podrobné informace o jednodenním kurzu Užitkové trvalkové záhony a výsadby, 24. září 2022, Halouny

Chcete vědět o novinkách a dalších termínech?

Rády vám informace pošleme, nechte nám tu svůj mail, dobře se o něj postaráme.